Lazdelės su išlinkimu apačioje ir viršuje. Katė, gaidys ir lapė. Pasaka. Rašomi ovalai, pagaliukai suapvalinta apačia ir viršumi. Tema: „Ilga tiesi lazda su išlinkimu apačioje“

Galva pakreipta į priekį, atgal ir į šonus. Šie judesiai turėtų būti atliekami lėtu tempu ir didesne amplitude.

V. Pažįstamų objektų kontūrų braižymas.

VI. Pamokos santrauka.

– Ko išmokote klasėje?

- Kas tau patiko?

Geometrinės figūros

Tikslai: išmokti atskirti geometrines figūras pagal spalvą ir skirtingas padėtis bei dydžius; lavinti smulkiąją rankų motoriką.

Įranga: šablonai, geometrinės figūros (dalomoji medžiaga).

Pamokos eiga

1) Kur mūsų rankos?

Kur, kur mūsų rankos,

Kur mūsų rankos?

(Paslėpė rankas už nugaros.)

Kur, kur mūsų rankos?

Mūsų rankos dingo!

(Pasuka kūną į kairę ir į dešinę.)

Štai čia mūsų rankos,

(Parodykite rankas.)

Štai mūsų rankos.

Mūsų rankos šoka, šoka,

Mūsų rankos šoka.

(Vaikai ištiesia rankas, jas rodydami, atlieka įvairius judesius rankomis.)

2) „Paspaudimai“.

3) „Kabliukai“.

4) Rankų sukimas pirštais sugniaužus kumščius.

II. Darbas su geometrinėmis figūromis.

1) Demonstravimas ir įvardijimas.

2) Pavaizduotų geometrinių figūrų radimas pagal mokytojo nurodymus. Skirtumas pagal spalvą, dydį.

3) Mokytojo pateiktų figūrų įvardijimas ir suradimas ant stalo.

4) Geometrinių figūrų vaizdas sujungiant šiuos taškus.

III. Kūno kultūros minutė.

Pirštai suglausti kartu. Pakaitomis atidarydami ir uždarydami delną vaikai imituoja bangos judesį.

Akių pratimai:

1) „Saulės šviesa“.

1–8. „Jūroje šviečia saulė“: nubrėžkite „saulę“ (apskritimas į dešinę), akys kartoja judesį, galva tiesi.


Tada galite kartoti pratimą kitoje pusėje.

2) „Plaukikas plaukia į krantą“.

1–4 – padėkite dešinę ranką į priekį, pažiūrėkite į piršto galiuką.

5–8 – lėtai pritraukite dešinės rankos piršto galiuką prie nosies, o kairę ranką padėkite į priekį. Pakartokite pratimą kaire ranka.

3) „Šviesi saulė“.

1–8 – užmerkite akis – „saulė apakino“; užmerkite akis delnais, tada mirksėkite akimis.

IV. Pažįstamų objektų vaizdas atsekant pagal šabloną, šešėliavimas.


– Ką reiškia šviesoforas?

V. Pamokos santrauka.

– Ką šiandien kartojome?

– Ko naujo išmokote?

Tiesios ir lenktos linijos

Tikslai: motorinės atminties korekcija; supažindinsime su brūkšniuotais sąsiuviniais.

Įranga: sąsiuviniai, rašikliai.

Pamokos eiga

I. Pratimai rankoms ir pirštams.

1) Rankos prieš krūtinę ant stalo, alkūnės sulenktos.

Mūsų pirštai pabudo

(Rankos aukštyn, alkūnės ant stalo, pirštai išskėsti į šonus.)

Labas rytas!

(Rankos paspaudimas.)

Ištempėme, ištempėme,

Pasitempėme patys.

(Neatplėšdami pirštų, pakelkite rankas aukštyn, ištieskite.)

Jie pradėjo kartu praustis,

(Muilavimas.)

Išdžiovinkite rankšluosčiu.

Valome kiekvieną pirštą,

Nepamirškime nei vieno.

Pratimus darome kartu.

(Sujungiame pirštus, pasukame rankas į priekį, atgal, pasukime rankas.)

II. Tiesių linijų vaizdų paryškinimas įvairiose padėtyse piešiniuose ir raidėse.

2) Brėžiniai: namas, automobilis.

III. Kelionės į Literalandą.

1) Išmokti iškloti sąsiuvinį.

– Ar norėtum išmokti rašyti? Kodėl?

Gražus raštas yra kaip nėriniai.

– Taip pat mokysimės pinti nėrinius. Tačiau mūsų nėriniai bus nepaprasti – nėriniai iš raidžių. Tokius stebuklingus nėrinius, kuriais galite nudžiuginti tėvus ir draugus, galite supinti naudodami rašiklį ir sąsiuvinio lapą. Visas sąsiuvinius pripildykime nėriniais – raidėmis. Tai ištisa magiška raidžių šalis.

Pavadinkime šią šalį Literlandija.

„Taigi mes eisime į šią pasakų šalį“. Susipažinkime su gražiais jos gyventojais – raidėmis, išsiaiškinkime, kaip jos rašomos, o mes patys išmoksime gražiai rašyti, kad neįžeistume gražiųjų Laiškų krašto gyventojų.

Taigi, eime. Noriu pasakyti, kad kelyje susidursime su sunkumais – nebijokite jų. Kartu juos įveiksime. Kad padėtų vienas kitam.

Tačiau prieš leisdamiesi į kelionę, pagalvokime, kokiu keliu eisime mokydamiesi rašyti.

(Susipažinimas su išvaizda, paryškinkite viršelį, puslapius, eilutes, eilutes.)

– Turime suprasti, kas yra darbo linija, kur ji yra mūsų sąsiuviniuose.

Tai bus tarsi mūsų kelias, mūsų kelias, kuriuo eisime į kelionę.

(Paaiškinimas dėl horizontalių linijų paskirties: viršutinė papildoma eilutė, apatinė papildoma eilutė.)

Vaikai rodo, vadina choru, po vieną.

2) Nusileidimas rašant, sąsiuvinio padėtis.

Ant stalo nubraižytas 60 laipsnių kampas° , kurios šonuose padėtas sąsiuvinis.

3) Pratimai, skirti lavinti gebėjimą laikyti rašiklį.

IV. Kūno kultūros minutė.

Du nameliai

Du nameliai yra sandariai uždaryti.

Atidarykite langus ir įsileiskite šviesą.

(Laikykite kumščius priešais save. Atleiskite pirštus.)


V. Rašymas į sąsiuvinius pagal modelį.

___________ . ___________ .

___________ . ___________ .

____ ____ ____ ____ ____

VI. Pamokos santrauka.

– Ką naujo sužinojote?

– Ar patiko pamoka?

Tiesi lazda

Tikslai: išmokti rašyti tiesia lazdele; lavinti smulkiąją rankų motoriką.

Įranga: smėlio lapas, obuolių šablonas, trafaretinė kortelė.

Pamokos eiga

I. Smėlio terapija.

Pamokai turite iš anksto paruošti smėlio dėžę (dėžutės matmenys: 70´ 50 cm, aukštis apie 10 cm).

Jautrūs delnai

Vaikai daro delnų atspaudus: vidumi ir išore, juos šiek tiek spausdami ir klausydami savo pojūčių.

„Esu patenkintas. Jaučiu smėlio vėsą (šilumą). Kai judinu rankas, jaučiu mažus smėlio grūdelius.

Kaip tu jautiesi?

– Slyskite delnais smėlio paviršiumi; tais pačiais judesiais, padėdami delną ant šonkaulio.

– Atspausdinkite delną, kumščius, pirštus – puošnius raštus.

– Eikite smėlio paviršiumi atskirai kiekvienu pirštu, pakaitomis dešine ir kaire ranka.

II. Tiesių, lenktų ir laužytų linijų piešimas.

1) Kelionė į Literalandą laivu.

– Šiandien su jumis plauksime laivu į Literalandijos šalį.

(Valties perėjimas.)

- Pasiruošę? Išsiūbavo irklus!

Plauksim. (Parodykite rankas, siūbuojančias irklus.)

– Rašydami pakartokite, kaip teisingai laikyti rašiklį ar sąsiuvinį.

Sąsiuvinio išdėstymas: pagrindinė eilutė, papildomos eilutės.

2) Darbas su kortele.

III. Kūno kultūros minutė.

Čia visi mano pirštai

Čia visi mano pirštai,

(Rankų pasukimai.)

Pasukite juos taip, kaip norite -

(Paplokite priešais save, lengvai paplokite į stalą, pakartokite sukdami rankas.)

Ir taip, ir taip,

(Rankos prieš krūtinę, pirštai surakinti,

Rankos į priekį, delnai į priekį.)

Vienas du trys keturi Penki,

(Sukamieji judesiai rankomis, pirštai „užraktu“ - „variklio“ pavidalu).

Jie negali vėl sėdėti.

Jie pasibeldė

(Palieskite pirštus kartu.)

Apvertė

(Rankų pasukimai.)

Ir jie norėjo dirbti.

(Drebantys rankomis.)

Leiskite rankoms pailsėti

(Drabantys judesiai sulenktomis rankomis.)

Dabar atgal į kelią.

(Padėkite rankas ant stalo.)

IV. Rašymas tiesiomis lazdelėmis.

V. Pamokos santrauka.

– Ką išmokome rašyti?

- Kas tau patiko? (Smėlio terapija).

Tiesi lazda
su kreive apačioje

Tikslai: išmokti rašyti raidžių elementus; motorinės atminties korekcija, pagrįsta įsiminimo ir atkūrimo pratimais.

Įranga: didelio lauko laivo nuotrauka.

Pamokos eiga

I. Mankšta rankoms ir pirštams.

1) Rankos lenkimas ir tiesimas į kumštį pakaitomis ir vienu metu.

2) Sukamieji rankų judesiai laisvai sulenktais pirštais.

3) Vienos rankos pirštų galiukų prispaudimas prie kitos.

4) „Paspaudimai“.

5) „Kabliukai“.

II. Rašymas tiesiomis lazdelėmis.

– Šiandien iš valties persikelsime į didelį burlaivį ir plauksime toliau per Literatūrinės žemės šalį.

Kelyje mus pasitiks didelės bangos. Parodykime bangas ranka.

Bet jie mūsų neišgąsdins.

III. Kūno kultūros minutė.

Specialių akių pratimų rinkinys:

1) Greitai mirksėkite, užmerkite akis ir tyliai sėdėkite, lėtai skaičiuodami iki penkių. Pakartokite 4-5 kartus.

2) Vidutiniu tempu atlikite 3-4 sukamuosius judesius akimis į dešinę pusę ir tiek pat į kairę pusę. Atpalaiduokite akių raumenis ir pažiūrėkite į tolį, skaičiuodami 1–6. Pakartokite 1-2 kartus.

3) Užmerkite akis, stipriai įtempdami akių raumenis, skaičiuodami nuo 1 iki 4, atmerkite akis, atpalaiduodami akių raumenis, pažiūrėkite į tolį skaičiuodami nuo 1 iki 6. Pakartokite 4-5 kartus.

Saulėti zuikiai

Rašėme, rašėme,

Mūsų pirštai pavargę.

Tu šokini, pirštai,

Kaip saulės spinduliai.

Šok-šok, šokini-šok.

Mes šuoliavome į pievą.

Vėjas purto žolę,

Pakreipiama į kairę, į dešinę.

Nebijok vėjo, zuikiai,

Linksminkis pievelėje.

Kiekvienai eilutei vaikai sugalvoja gestus, vaizduojančius zuikių judesius.

IV. Rašymas pagaliuku su kreive apačioje.

1) Paaiškinimas ir demonstravimas.

2) Laiškas ant lentos su kreida.

3) Laiškas oru.

4) Nubraukite mėginį per kalkinį popierių.

5) Savarankiškas rašymas, skaičiuojamas rašymas: vieną kartą ir tada.

V. Pamokos santrauka.

– Ko išmokote klasėje?

Klijuokite su kreive viršuje

Tikslai: paruošti vaikus rašyti laiškus; lavinti smulkiąją rankų motoriką.

Įranga: lentelė su raidžių elementais; smėlio lapas.

Pamokos eiga

I. Smėlio terapija.

– Rašyti galima ne tik į sąsiuvinius, bet ir į smėlį.

Gyvatės žaidė smėlyje

Ir jie rašė žodžius uodega,

Po modelio sekė kilpos -

Tai laiškai gyvatės motinai.

Bet pūtė vėjelis

Ir jis užklojo visą smėlį.

Dabar jūs esate mūsų magas!

Greitai pridėkite žodžius,

Padėkite mamytei gyvatei

Geroji magijos galia.

(Rašykite tiesias, lenktas linijas smėlyje.)

Pakartokite ankstesnius pratimus.

II. Užbaigtų elementų kartojimas.

1) Darbas su kortelėmis:

2) Rašymo lazdelės su kreive apačioje.

III. Kūno kultūros minutė.

Ištiesiame rankas iki lubų

Ištiesiame rankas į lubas,

Kaip gėlė saulei.

(Ištiesimas, rankos aukštyn.)

Išskėkime rankas į šonus,

Tarsi išskleisime lapus.

(Ištiesimas, rankos į šonus.)

Staigiai pakelkime rankas aukštyn,

Vienas du trys keturi,

Plakame sparnais kaip žąsys.

Ir tada mes greitai jį sumažinsime.

(Smarkiu judesiu pakelkite rankas tiesiai į šonus, tada nuleiskite.)

Kaip apynių, šiek tiek

Mes šokinėjame ant dešinės kojos.

O dabar ir kairėje.

Kiek laiko galime ištverti?

(Šoka ant vienos kojos.)

Puikiai pailsėjome

Ir mums laikas sėsti prie savo darbo stalo.

IV. Raštas pagaliuku su kreive viršuje.

V. Pamokos santrauka.

– Ko išmokote klasėje?

- Kas tau patiko?

tiesi lazda,
klijuoti su kreive apačioje,
klijuoti su kreive viršuje

Tikslai:įtvirtinti studijuojamų raidžių elementų rašymą; variklio atminties korekcija.

Įranga: lentelė su raidžių rašymo elementais.

Pamokos eiga

I. Pratimai rankoms ir pirštams.

1) Žaidimas „Ragai ir kojos“.

2) Labas, pirštu!

(Tarsdami kiekvieną eilutę vaikai masažuoja rankos, kuria rašo, pirštą, sulenkdami jį į kumštį.)

Mažasis pirštelis, kur tu buvai?

Išėjau į mišką su šiuo broliu,

Su šiuo broliu viriau kopūstų sriubą.

Valgiau košę su šiuo broliu,

Dainavau dainas su šiuo broliu.

Šis pirštas nuėjo į mišką

Šis pirštas rado grybą

Pradėjau valyti šį pirštą.

Aš pats kepiau šį pirštą.

Šis mažasis pirštelis pats viską suvalgė,

Dėl to ir sustorėjau.

II. Perinti objektai, išdėstyti pagal šablonus skirtingomis kryptimis.

Šiandien iškeliavome pėsčiomis. Pirmiausia mūsų kelyje bus miškas. Norėdami jį perduoti, turite pavėsinti Kalėdų eglutes.

III. Rašymas tiesiomis lazdelėmis.

Tušinuko nusileidimo ir laikymo taisyklių kartojimas.

Laiškas ant lentos su kreida; pats atsekdamas pavyzdį.

IV. Kūno kultūros minutė.

(Vaikai stipriai suspaudžia pirštus į kumštį. Suskaičiuokite iki dešimties. Lengvai pakelkite ir nuleiskite atsipalaidavusią ranką.)

Rankos ant kelių

Suspaudė kumščius

Tvirtai, su įtampa,

Pirštai spaudžiami.

Nukrito kumščiai.

Pirštai atkišti.

Akių pratimai:

1) Pažiūrėkite į nosies tiltelį ir laikykite žvilgsnį, kad suskaičiuotumėte 1–4. Neleiskite akims pavargti. Atidarykite akis, pažiūrėkite į tolį ties rezultatu 1–6. Pakartokite 4-5 kartus.

2) Nesukdami galvos pažiūrėkite į dešinę, nukreipkite žvilgsnį į skaičių 1–4, tada žiūrėkite tiesiai į tolį ties 1–6. Pratimai atliekami panašiai, tačiau žvilgsnis nukreiptas į kairę, aukštyn, žemyn. Pakartokite 3-4 kartus.

3) Greitai pasukite žvilgsnį įstrižai: dešinėn - aukštyn - kairėn - žemyn, tada tiesiai į atstumą skaičiuodami nuo 1 iki 6. Tada eikite į kairę - aukštyn - dešinėn - žemyn ir pažiūrėkite į tolį ties rezultatu 1-6. Pakartokite 4-5 kartus.

V. Rašymas pagaliukais su kreive apačioje ir viršuje.

Pamokos planas.

Data: 

Klasė: 1 (2 tipas)

Prekė: Rašymo, skaitymo ir kalbos ugdymas

Tema: Rašymo elementai didžiosiomis raidėmis. Tiesi lazda su išlinkimu apačioje ir viršuje, ovali ir pusiau ovali.

Tikslai: mokyti rašyti raidžių elementus – pagaliuką su vingiu apačioje ir viršuje, ovalą ir pusiau ovalą.

Švietimo atkurti raidžių elementus

Pataisomoji vizualinio suvokimo ir atpažinimo ugdymas, smulkiosios motorikos koregavimas, siekiant parengti mokinius mokytis rašyti

Švietimo Ugdu domėjimąsi mokymusi

Įranga:žaislinis meškiukas, veiklos vokelis, spalvotos juostelės, žaislai ir lavinamieji daiktai, žetonai

Tipas, metodas:žaidimas

Per užsiėmimus

Darbų rūšys

Korekcinis darbas

1.Psichologinis nusiteikimas

Sveikinimai

2. Praneškite apie pamokos temą

Pasigirsta meškiuko daina.

Kas tai dainuoja? Pažiūrėkime.

Meška turi laišką.

Paskaitykime laišką. Mokytoja perskaito laišką: „Sveiki, vaikinai. Aš atnešiau tau užduotis. Jei pasiseks, gausi prizą“.

Mokytojas išima užduotis iš voko ir pakabina ant lentos.

3. Darbas sąsiuvinyje

Išima 3 žetonus.

Už atliktą užduotį gausite žetoną. Turite surinkti visus žetonus.

3. Darbas pamokos tema

Užduotys ratu orientuotis erdvėje ant savo kūno ir orientuotis supančioje erdvėje.

Pirma užduotis.

Mishka nori su tavimi susitikti.

Duok vardą.

Meška nori žaisti su tavimi.

Žaidimas „Aukštyn - žemyn“ (Jei objektas yra viršuje, tada vaikai pakelia rankas aukštyn, jei objektas yra apačioje, tada vaikai pritūpia).

Mokytojas įvardija žodžius: gėlė, lėktuvas, žolė, laumžirgis, akmuo, kregždė...

Žaidimas „Paroda“. Mokytojas duoda vaikams skirtingus nurodymus: „Paspauskite dešinę koja, pakelkite kairę ranką, užmerkite dešinę akį, palieskite kairįjį kelį.

Žaidimas "Aukštu - apačioje"

Žaidimas „Paroda“.

4. Fiziniai pratimai

Mano pirštai pasakys (ploja rankomis išskėtę pirštus)

Jie visiems parodys, ką gali. (tie patys abiejų rankų pirštai liečia vienas kitą 4 kartus).

Kiekvienoje rankoje jų yra penki (rodomi išskėsti pirštai).

Jie gali viską, visada padės (ploti rankomis).

Kamuolys metamas

Patalynė skalbiama

Šluojamos grindys

Jie glosto, glosto -

Penki ir penki mano gudrūs pirštai (rodykite abiejų rankų pirštus).

Pirštų gimnastika.

5. Konsolidavimas

Šiandien mes išmoksime rašyti pusiau ovalą.

1. Mėginio tyrimas, jo analizė.

2. Mokytojo paaiškinimas dėl elemento rašybos ir jo užrašymo lentoje.

3. Mokiniai rašo stichiją ore.

4. Mokiniai užrašo elementą lentoje.

5. Elemento įrašymas į sąsiuvinį biurui

Darbas kopijų knygelėje

6. Pamokos santrauka

Mokinys gauna žetoną. Visi žetonai surinkti.

7. Namų darbai

Užsirašykite jį į užrašų knygelę

Tema: „Rašymas ilgomis lazdelėmis su vingiu viršuje“

Užduotys:

    Išmokykite vaikus rašyti tiesiomis lazdelėmis su kreive viršuje.

    Išmokite dėlioti figūras, teisingai atkartodami spalvą, dydį, vietą.

    Išmokite nubrėžti kraštinę.

    Ugdykite regimąjį ir klausomąjį suvokimą bei atmintį.

    Ugdykite atkaklumą ir tikslumą darbe.

Planas:

1. Rašymas pagaliukais su kreive viršuje.

2. Fiziniai pratimai.

3. Vaizdinis diktantas

4. Krašto eskizas.

5. Garsinis diktantas.

6. Savianalizė.

7. Pamokos santrauka.

Pamokos eiga.

. Raštas pagaliuku su kreive viršuje.

Pedagogas: - Šiandien toliau mokysimės rašyti tiesias lazdeles su kreive viršuje. Pažiūrėkite į pavyzdį lentoje (rodomas A pavyzdys). Dabar parodysiu, kaip juos rašyti (dėstytojas rašo lentoje).

Pavyzdys

IN

Pradedame rašyti nuo apatinės darbinės linijos liniuotės, nubrėžiame ją iki viršutinės tarpinės linijos, tada sklandžiai suapvaliname ir nubrėžiame tiesią pagaliuką iki viršutinės tarpinės linijos vidurio. Kitą pagaliuką rašome šiek tiek atsitraukdami nuo pirmosios, palikdami tarpus tarp pagaliukų. Rašydami laikomės taisyklių: negalima pakelti rankos nuo linijos ir apvesti pagaliukus du kartus. Visos lazdos baigiasi tame pačiame lygyje apačioje. Dabar į orą užrašysime tris pagaliukus, kad suskaičiuotume: vienas – perkelkime pagaliuką iš apačios į viršų, apvalinsime, du – perkelkime žemyn. Atsiverskite sąsiuvinius Nr.2 su linija (mokytoja primena rašymo higienos taisykles). Žiūrėkite, jums buvo duotas trijų lazdelių pavyzdys, toliau rašykime šioje eilutėje. (Vaikai savarankiškai rašo pagaliukais iki eilutės pabaigos. Mokytojas teikia individualią pagalbą).

Antrą eilutę rašykime patys. (Mokytojas pasirūpina, kad visi vaikai užduotį atliktų iki galo). Pažymėkite geriausias lazdeles raudonu pieštuko tašku.

II . Fiziniai pratimai.(Žr. 2. 3 skyrių).

III . Vaizdinis diktantas (4 priedas) .

Mokytojas iškelia lentelę: - Pažvelkite į stalą ir prisiminkite, ką išdėsite ant stalo. Kokia figūra yra centre? (Žalias trikampis). Kokia figūra yra kairėje nuo trikampio? (Mėlynas kvadratas). Kokios formos yra trikampio dešinėje? (Dvi raudonos juostelės). Kokios formos yra virš raudonų juostelių? (Dvi geltonos juostelės).

Po analizės lentelė nuimama, vaikai savarankiškai išdėsto figūras ant stalo. Mokytojas stebi dėliojimą, o pabaigoje vėl pastatomas stalas. Vaikai lygina savo darbus su modeliu.

IV . Krašto eskizas. Mokytojas siūlo atsidaryti sąsiuvinį Nr.2 (su eilute): - Vaikai, pažiūrėkite į antrą eilutę (B), jūs patys parašėte ilgą pagaliuką su kreive viršuje. Šioje eilutėje dabar nubraižysime kraštus. Pažiūrėkite, kaip tai turėtų būti padaryta. (Mokytojas parodo pavyzdį lentoje). Trumpa linija sujungiame kreivės galą su ilga lazdele iš kairės į dešinę, gausime kraštinę. (Vaikai atlieka užduotį). Dabar nuspalvinkime kraštus trumpomis nuožulniomis linijomis nuo kairiojo kampo iš viršaus į apačią, o po kraštu nubrėžkime mažą apskritimą (B). Štai kokia graži pasirodė mūsų siena! Raudonu pieštuku pažymėkite geriausius kraštus taškais. (Vaikai pažymi). Keiskitės užrašų knygelėmis su draugais. Sąžiningai ir sąžiningai įvertinkite savo draugo darbą. (Geriausius darbus vaikai pažymi taškeliais raudonu pieštuku).

V . Garsinis diktantas.

Pedagogas: - Atsiverskite languotus sąsiuvinius (sąsiuvinis Nr. 1). Pažvelkite į užduotį: raudonu pieštuku dviem kvadratams daromi taškai, paimkite tokios pat spalvos kaip taškai pieštuką, sujunkite taškus šiuo pieštuku, gausite kvadratines apvadas. Tuo pačiu pieštuku nuspalvinkite kraštus įstrižomis linijomis. Tada nubrėžkite mažą raudoną apskritimą tarp dviejų vienodo dydžio ir spalvos kvadratų ir nuspalvinkite apskritimą tos pačios spalvos įstrižomis linijomis. (Vaikai atlieka užduotis ir lygina savo darbus su eksponuojamu A pavyzdžiu).


A - pavyzdys, pagamintas raudonu pieštuku.

Mokytojas skatina kruopščiai atliktus darbus ir pažymi tuos, kurie užduotį atliko laiku.

VI . Introspekcija: Vaikai taškeliais pažymi geriausias tamsintas figūrėles, keičiasi sąsiuviniais ir vertina bendražygių darbus.

VII . Pamokos santrauka. Vaikai nuosekliai pasakoja apie savo veiksmus klasėje ir keičiasi įspūdžiais apie tai, ką padarė geriau.

Pamoka Nr.1

Tema: „Rašymo lazdelės su kreive apačioje“.

1. Išmokite taisyklingai rašyti naudodami pagaliukus su kreive apačioje.

2. Lavinkite klausos dėmesį ir atmintį dėliojant figūras pagal instrukcijas.

3. Toliau mokykitės, kaip nuspalvinti kraštines figūras pasvirusiomis linijomis.

1. Rašymas pagaliukais su vingiu apačioje.

2. Fiziniai pratimai

3. Garsinis diktantas

4. Krašto eskizas.

5. Savianalizė.

6. Pamokos santrauka.

Pamokos eiga

aš.Rašymas pagaliuku su kreive apačioje.

Pedagogas: - Šiandien į brūkšniuotą sąsiuvinį (Nr. 2) rašysime pagaliukus su vingiu apačioje - kabliukus. Lazdelės turi būti parašytos atskirai, tarp jų paliekant langus. Atidžiai pažiūrėkite į pavyzdį (A).

Pavyzdys.

Aš pradedu rašyti tiesią lazdelę nuo taško, kuris yra apatinėje darbo linijoje, iš viršaus į apačią ir apvalinau jį apačioje. Tarp pagaliukų palieku nedidelį atstumą (rodoma lentoje). Taisyklingai paimkite pieštukus ir rašykite kabliukus ore (vaikai rašo ore skaičiuodami 1, 2, 3 – tris kabliukus). Atsiverskite sąsiuvinius (mokytojas primena rašymo higienines taisykles), pažiūrėkite į pavyzdį ir ant taškelių užrašykite kabliukus, atkreipkite dėmesį, kad tarp kabliukų yra langeliai – tarpai. Rašydami kabliuką nenuimame rankos nuo sąsiuvinio. (Mokytojas patikrina užduoties atlikimą). O dabar pagal mano diktantą rašysime vieną porą kabliukų (tuo pačiu metu mokytoja laiko balus, padeda vaikams, kuriems reikia pagalbos, tikrina užduoties sėkmę ir leidžia parašyti eilutę iki galo). Antrą eilutę rašykite patys, pradėkite nuo viršutinės eilutės (Užduoties pabaigoje vaikai analizuoja savo darbus. Raudonu pieštuku taškykite geriausius kabliukus).

II.Fiziniai pratimai.(Žr. 2.3 skyrių).

III. Garsinis diktantas(4 priedas) .

Mokytojas siūlo ant stalo pastatyti dvi žalias juosteles vertikaliai nedideliu atstumu viena nuo kitos (tarpas tarp jų yra dviejų pirštų pločio), dešinėje, nedideliu atstumu nuo antrosios žalios juostelės, padėti vidutinio dydžio. raudonas apskritimas, dešinėje, nedideliu atstumu nuo apskritimo, kad dvi mėlynos būtų išdėstytos horizontaliai juostelėmis. Tarp juostelių yra trijų pirštų intervalas. Mokytojas užtikrina, kad kiekvieną užduoties dalį atliktų visi vaikai vienu metu, užduoties pabaigoje paskelbiamas pavyzdys. Vaikai tikrina savo darbą, kad įsitikintų, jog jis atliktas teisingai.

IV. Krašto eskizas.

Mokytoja siūlo tolimesnius darbus atlikti languotuose sąsiuviniuose (sąsiuvinio Nr. 1). - Atidarykite kvadratinius sąsiuvinius ir pažiūrėkite į pavyzdį (A).

Pavyzdys

Šiandien mes eskizuosime skaičius po taško, o jūs pats pasakysite, kokias. Jei sujungsime pirmąją figūrą taškas po taško, ar tai veiks? (Kvadratas). Sujungkime antrą figūrą? (Gausite nedidelį kvadratą). Trečia figūra? (Trikampis). Ketvirta figūra? (Apskritimas).

Antrą eilutę rašysime dviem kvadratais nuo viršaus, taškas po taško patys. Būkite atsargūs: pirmiausia nubrėžsime didelio kvadrato kraštą, tada mažą kvadratą, tada didelį trikampį ir galiausiai mažą apskritimą (B). (Mokytojas patikrina užduoties atlikimą). Dabar kiekvieną formą nuspalvinkime įstrižomis linijomis iš viršaus į apačią. (Mokytojas B rodo lentoje).

V. Introspekcija.– Patys pažymėkite geriausias figūras. Keiskitės užrašų knygelėmis ir analizuokite savo draugo darbą.

VI. Pamokos santrauka: vaikai prisimena, ką darė pamokos pradžioje, po jos ir pabaigoje; kiekvieno tipo užduotis paaiškinama žingsnis po žingsnio. Mokytojas skatina kiekvieną darbą ir pažymi tuos, kurie yra ypač dėmesingi.

2 pamoka

Tema: „Ilga tiesi lazda su išlinkimu apačioje“

1. Išmokite rašyti ilgomis lazdelėmis, kurių apačioje (dešinėje) yra kreivė.

2. Toliau mokykite, kaip vienu metu pradėti ir baigti darbą.

3. Stiprinti įstrižinio šešėliavimo įgūdžius.

4. Ugdykite dėmesį ir atmintį.

5. Stebėkite, kaip laikomasi higienos rašymo taisyklių.

1. Rašymas ant ilgų pagaliukų su įlinkimu apačioje (kabliukas).

2. Fiziniai pratimai.

3. Vaizdinis diktantas.

4. Krašto eskizas.

5. Savianalizė.

6. Pamokos santrauka.

Pamokos eiga

aš. Raštas ilgas pagaliukas su kreive apačioje (kablys.)

Pedagogas: - Šiandien į languotą sąsiuvinį rašysime ilgus pagaliukus su vingiu apačioje (aiškina savo judesius). Kairėje praleidžiame vieną langelį ir užrašome ilgą lazdelę iš viršaus į apačią, nepasiekiančią apatinio kampo, sklandžiai suapvalinkite ją į dešinę, paliesdami apatinį langelio kraštą ir nubrėžkite iki dešiniojo apatinio langelio kampo. Praleidžiame vieną langelį ir rašome tą patį pagaliuką ir taip iki eilutės pabaigos (A).

Pavyzdys

Visi teisingai paėmė pieštuką, per stipriai nespauskite pirštų. Pirmiausia parašykime lazdeles ore skaičiuojant 1-2 – ilga lazda, 3 – apvalinant į dešinę ir aukštyn. Atsidarome sąsiuvinius, padedame į kampą, atsisėdame tiesiai, neliesdami stalo. Parašykite tris lazdeles ir pakelkite rankas. (Jei vaikai rašė teisingai, rašo toliau, jei neturi laiko, mokytoja paaiškina individualiai). Praleiskite vieną langelį ir mes patys parašysime užduotį (B). (Mokytojas patikrina užduoties atlikimą). Pažymėkite geriausius kabliukus raudonu pieštuko tašku.

II. Fiziniai pratimai.

Rašėme, rašėme, o dabar visi kartu atsistojo!

Triukškime kojomis, suplokime rankomis,

Tada sugniaužiame pirštus, atsisėdame ir pradedame iš naujo.

III. Vaizdinis diktantas.

Mokytojas patraukia vaikų dėmesį ir parodo spalvotą lentelę. – Kokia geometrinė figūra yra kairėje? (Didysis kvadratas). Ir į dešinę nuo jo? (Mažas kvadratas). Kokia yra figūra tarp mažo raudono kvadrato ir mažo raudono apskritimo? (Geltonas trikampis). Dar kartą pažiūrėkite į lentelę ir padarykite tą patį modelį. (Lentelė uždaroma, vaikai atlieka užduotį, užduoties teisingumas tikrinamas naudojantis lentele).

IV. Krašto eskizas.

Mokytojas paaiškina užduotį ekranu ant lentos (B): - Trečioje eilutėje pirmiausia rašysime ilgus pagaliukus su kreive, tada iš kairės į dešinę trumpa linija sujungsime ilgą lazdelę su viršutiniu kampu. kreivės, o virš jos nubrėžsime nedidelį apskritimą. Mes nuspalviname kraštą trumpomis įstrižomis linijomis nuo viršutinio kampo iš viršaus į apačią. Taigi mes nuspalviname kraštą iki linijos pabaigos. (Vaikai užduotį atlieka savarankiškai).

V. Introspekcija: - Pažymėkite geriausius kraštus taškais viršuje.

VI. Apatinė eilutė: vaikai pasakoja savo operatyvinius veiksmus. Vaikų skatinimas.

3 pamoka

Tema: „Rašymas ilgomis lazdelėmis su vingiu viršuje“

1. Išmokykite vaikus rašyti tiesiomis lazdelėmis, kurių viršuje yra kreivė.

2. Išmokite dėlioti figūras, taisyklingai atkartojant spalvą, dydį, vietą.

3. Išmokite nubrėžti kraštinę.

4. Ugdykite regimąjį ir girdimąjį suvokimą bei atmintį.

5. Ugdykite atkaklumą ir tikslumą darbe.

1. Rašymas pagaliuku su kreive viršuje.

2. Fiziniai pratimai.

3. Vaizdinis diktantas

4. Krašto eskizas.

5. Garsinis diktantas.

6. Savianalizė.

7. Pamokos santrauka.

Pamokos eiga.

aš. Raštas pagaliuku su kreive viršuje.

Pedagogas: - Šiandien toliau mokysimės rašyti tiesias lazdeles su kreive viršuje. Pažiūrėkite į pavyzdį lentoje (rodomas A pavyzdys). Dabar parodysiu, kaip juos rašyti (dėstytojas rašo lentoje).

Pavyzdys

Pradedame rašyti nuo apatinės darbinės linijos liniuotės, nubrėžiame ją iki viršutinės tarpinės linijos, tada sklandžiai suapvaliname ir nubrėžiame tiesią pagaliuką iki viršutinės tarpinės linijos vidurio. Kitą pagaliuką rašome šiek tiek atsitraukdami nuo pirmosios, palikdami tarpus tarp pagaliukų. Rašydami laikomės taisyklių: negalima pakelti rankos nuo linijos ir apvesti pagaliukus du kartus. Visos lazdos baigiasi tame pačiame lygyje apačioje. Dabar į orą užrašysime tris pagaliukus skaičiuoti: vienas – pagaliuką kilnojame iš apačios į viršų, apvaliname, du – žemyn. Atsiverskite sąsiuvinius Nr.2 su linija (mokytoja primena rašymo higienos taisykles). Žiūrėkite, jums buvo duotas trijų lazdelių pavyzdys, toliau rašykime šioje eilutėje. (Vaikai savarankiškai rašo pagaliukais iki eilutės pabaigos. Mokytojas teikia individualią pagalbą).

Antrą eilutę rašykime patys. (Mokytojas pasirūpina, kad visi vaikai užduotį atliktų iki galo). Pažymėkite geriausias lazdeles raudonu pieštuko tašku.

II. Fiziniai pratimai.(žr. 2.3 skyrių).

III. Vaizdinis diktantas(4 priedas) .

Mokytojas iškelia lentelę: - Pažvelkite į stalą ir prisiminkite, ką išdėsite ant stalo. Kokia figūra yra centre? (Žalias trikampis). Kokia figūra yra kairėje nuo trikampio? (Mėlynas kvadratas). Kokios formos yra trikampio dešinėje? (Dvi raudonos juostelės). Kokios formos yra virš raudonų juostelių? (Dvi geltonos juostelės).

Po analizės lentelė nuimama, vaikai savarankiškai išdėsto figūras ant stalo. Mokytojas stebi dėliojimą, o pabaigoje vėl pastatomas stalas. Vaikai lygina savo darbus su modeliu.

IV. Krašto eskizas. Mokytojas siūlo atsidaryti sąsiuvinį Nr.2 (su eilute): - Vaikai, pažiūrėkite į antrą eilutę (B), jūs patys parašėte ilgą pagaliuką su kreive viršuje. Šioje eilutėje dabar nubraižysime kraštus. Pažiūrėkite, kaip tai turėtų būti padaryta. (Mokytojas parodo pavyzdį lentoje). Trumpa linija sujungiame kreivės galą su ilga lazdele iš kairės į dešinę, gausime kraštinę. (Vaikai atlieka užduotį). Dabar nuspalvinkime kraštus trumpomis nuožulniomis linijomis nuo kairiojo kampo iš viršaus į apačią, o po kraštu nubrėžkime mažą apskritimą (B). Štai kokia graži pasirodė mūsų siena! Raudonu pieštuku pažymėkite geriausius kraštus taškais. (Vaikai pažymi). Keiskitės užrašų knygelėmis su draugais. Sąžiningai ir sąžiningai įvertinkite savo draugo darbą. (Geriausius darbus vaikai pažymi taškeliais raudonu pieštuku).

V. Garsinis diktantas.

Pedagogas: - Atsiverskite languotus sąsiuvinius (sąsiuvinis Nr. 1). Pažvelkite į užduotį: raudonu pieštuku dviem kvadratams daromi taškai, paimkite tokios pat spalvos kaip taškai pieštuką, sujunkite taškus šiuo pieštuku, gausite kvadratines apvadas. Tuo pačiu pieštuku nuspalvinkite kraštus įstrižomis linijomis. Tada nubrėžkite mažą raudoną apskritimą tarp dviejų vienodo dydžio ir spalvos kvadratų ir nuspalvinkite apskritimą tos pačios spalvos įstrižomis linijomis. (Vaikai atlieka užduotis ir lygina savo darbus su eksponuojamu A pavyzdžiu).

A – pavyzdys, pagamintas raudonu pieštuku.

Mokytojas skatina kruopščiai atliktus darbus ir pažymi tuos, kurie užduotį atliko laiku.

VI. Introspekcija: Vaikai taškeliais pažymi geriausias tamsintas figūrėles, keičiasi sąsiuviniais ir vertina bendražygių darbus.

VII. Pamokos santrauka. Vaikai nuosekliai pasakoja apie savo veiksmus klasėje ir keičiasi įspūdžiais apie tai, ką padarė geriau.

4 pamoka

Tema: „Rašymo apskritimai pakaitomis su dviem tiesiomis lazdelėmis“

1. Išmokykite vaikus rašyti apskritimus 1 klasei skirtuose sąsiuviniuose, kaitaliojant juos tiesiomis pagaliukais.

3. Toliau mokykite vaikus nuspalvinti kraštines figūras pasvirusiomis linijomis (apskritimais) ir linijomis iš dešinės į dešinę (stačiakampiais).

1. Rašymo apskritimai pakaitomis su dviem tiesiomis lazdelėmis.

2. Fiziniai pratimai.

3. Vaizdinis diktantas.

4. Krašto eskizas.

5. Savianalizė.

6. Pamokos santrauka.

Pamokos eiga

I. Rašymo apskritimai pakaitomis su dviem tiesiomis lazdelėmis.

Pedagogas: - Šiandien mokysimės rašyti apskritimus į brūkšniuotus sąsiuvinius (sąsiuvinis Nr. 2). Pažiūrėkite į pavyzdį (A).

Mes pradedame rašyti apskritimą nuo taško, esančio viršutinėje darbinės linijos eilutėje, pieštuką nubrėžiame žemyn (rodoma rodykle), nuolat apvalindami liniją, sklandžiai priartinkite ją iki darbinės linijos atstumo vidurio. apvalindami į kairę, perkelkite į darbinės linijos darbinės linijos vidurį, sklandžiai suapvalinkite į kairę ir nubrėžkite , nuolat apvalindami, nepakeldami pieštuko iki taško, prijunkite prie linijos pradžios (A). Paaiškėjo, kad tai ratas. Šiek tiek atsitraukiame ir užrašome dvi tiesias lazdeles, paliekant atstumą tarp jų. Rašome pagaliukus tokio pat aukščio kaip ir apskritimas.

Mokytoja klausia, kaip vaikai suprato, ir primena rašymo higienos taisykles.

Paimkite paprastą pieštuką ir rašykite ore, skaičiuodami 1 - apskritimą, 2 - tiesią liniją, 3 - tiesią liniją. Pažvelkite į savo bloknoto pavyzdžius ir parašykite visą eilutę iki galo (A). Antroje eilutėje rašome patys. (Vaikai rašo, mokytojas tikrina). Raudonu pieštuku (B) pažymėkite geriausiai užrašytus apskritimus taškais.

II. Fiziniai pratimai.(Žr. 2.3 skyrių).

III. Vaizdinis diktantas(4 priedas) .

Atidžiai pažvelkite į lentelę:

Kokios spalvos juosteles? (Mėlyna).

Kiek iš viso yra juostelių? (4).

Kaip jie išsidėstę? (Kampas).

Kiek kampų yra ant stalo? (2 kampai).

Kaip išdėstyti kampai? (Vienas yra kairėje, kitas - dešinėje).

Kiek geometrinių figūrų yra ant stalo? (Du).

Kokia geometrinė figūra yra kairėje? (Apskritimas).

Kokia geometrinė figūra yra dešinėje? (Trikampis).

Kokios spalvos yra trikampis? (Geltona).

Kur yra raudonas ratas? (Pirmo kampo viduje).

Kur yra geltonas trikampis? (Antrojo kampo viduje).

Mokytojas siūlo įsigyti atskiras dėžutes su geometrinėmis formomis ir atkreipia dėmesį į tai, kad stalo kampai yra tame pačiame lygyje. Mokytojas nuima lentelę ir patikrina užduoties eigą. Vaikai lygina savo darbą su modeliu (rodoma lentelė). Ištaisyti klaidas.

IV. Krašto eskizas.

Pedagogas: - Atidarykite sąsiuvinius eilute (sąsiuvinis Nr. 2). Pažiūrėkite į antrą eilutę, kurią padarėte patys: apskritimai ir lazdos. Tiesiomis linijomis iš kairės į dešinę sujungkime dvi pagaliukus iš viršaus ir apačios ir gausime stačiakampį. (Vaikai jungia lazdeles B). Nuspalvinkite apskritimus įstrižomis (įstrižomis) linijomis iš viršaus į apačią, o stačiakampius – linijomis iš kairės į dešinę. (Vaikai atlieka užduotį, mokytojas stebi vaikų sėdėjimą ir suteikia individualią pagalbą).

V. Introspekcija.– Įvertinkite savo darbą. (Vaikai raudonu pieštuku uždeda taškelius ant teisingai užpildytos figūrėlės.) Dabar iš kiekvienos eilės pasirinksiu po vieną vaiką. Jie atrinks, jų nuomone, tiksliausiai ir teisingai atliktą darbą bei įvertins.

VI. Pamokos santrauka. Vaikai žingsnis po žingsnio išvardija kiekvieną atliktą užduotį ir pažymėkite tas, kuriose jiems buvo sunku.

Pamoka Nr.5

Tema: „Ovalų rašymas pakaitomis su apskritimais“

1. Išmokite rašyti ovalus į brūkšniuotus sąsiuvinius pirmai klasei, kaitaliojant su apskritimais.

2. Lavinti klausos dėmesį ir atmintį dėliojant figūras iš dryžių ir geometrinių figūrų.

3. Toliau mokykitės nuspalvinti kraštines figūras: ovalus tiesiomis linijomis, apskritimus su taškais.

1. Ovalų raidė, besikeičianti su apskritimais.

2. Fiziniai pratimai.

3. Garsinis diktantas.

4. Formų nubrėžimas.

5. Krašto eskizas.

6. Savianalizė.

Pamokos eiga

aš. Ovalų raidė, besikeičianti su apskritimais.

Mokytojas parodo pavyzdį ir paaiškina ovalų ir apskritimų rašymo eiliškumą (A, B).

B – ovalas kaitaliojasi su apskritimu

B – (gilė, serbentas).

Pradedame rašyti nuo taško, esančio viršutinėje darbo linijos eilutėje, perkelkite pieštuką žemyn, patraukite jį į darbo linijos vidurį, sklandžiai suapvalinkite į kairę ir toliau traukite žemyn iki apatinės darbinės linijos linijos, sklandžiai suapvalinkite jį į kairę ir, nepakeldami pieštuko, nubrėžkite iki taško ir prijunkite prie linijos pradžios. Rezultatas yra ovalas. Šiek tiek atsitraukiame ir lygiai taip pat rašome apskritimą nuo viršutinės darbinės linijos linijos, ant kurios yra taškas, nubrėžiame pieštuką žemyn, nuolat apvalindami liniją, nunešame į darbinės linijos vidurį, sklandžiai apvalindami. į kairę, nubrėžkite iki apatinės darbinės linijos linijos, apvalindami į kairę ir nuveskite, nuolat apvalindami iki darbinės linijos vidurio, o vėl apvalindami į dešinę, nuveskite į viršutinį tašką ir sujunkite tai iki pradžios.

Mokytojas siūlo paimti pieštuką ir užrašyti ore ovalą bei apskritimą: vienas – ovalas, du – apskritimas.

Atidarykite sąsiuvinius ir atidžiai peržiūrėkite pavyzdį. (Primena rašymo higienos taisykles). Uždėkite pieštuką ant ovalo taško, atsitraukite ir padėkite pieštuką ant apskritimo taško. (Vaikai rašo eilutę iki galo.) Antroje eilutėje taip pat turite parašyti ovalą ir apskritimą, parašykite juos patys. (Rašo vaikai). Dabar įvertinkite savo darbą. (Vaikai iš to, ką parašė, išsirenka geriausius ovalus ir apskritimus, raudonu pieštuku uždeda taškelius. Sąsiuviniai padedami ant stalo krašto).

II. Fiziniai pratimai.(Žr. 2.3 skyrių).

III. Garsinis diktantas(4 priedas) .

Paimkite keturias mėlynas juosteles ir pastatykite iš jų kopėčias. Į kairę nuo kopėčių apačioje padėkite vidutinį raudoną kvadratą, į dešinę nuo kopėčių viršuje - vidutinio žalio kvadrato. Atlikite užduotį patys. (Darbo pabaigoje rodoma lentelė, vaikai lygina savo darbus, ištaiso klaidas, mokytojas apdovanoja dėmesingiausius).

IV. Geometrinių formų kontūras.

Mokytojas prašo atsidaryti sąsiuvinį Nr. 1. (Sąsiuvinyje antroje eilutėje yra apskritimas): - Pirmoje eilutėje uždėkite nedidelį kvadratėlį, apibraukite tuo pačiu pieštuku kokios spalvos ir užtemdykite. su taškais. (Atlikus užduotį, mokytojas užduoda klausimus):

Kur yra aikštė? (Virš apskritimo).

Kur yra ratas? (Po aikšte).

V. Krašto eskizas.

Mokytojas prašo pasiimti sąsiuvinius Nr. 2 (išklotas pirmai klasei):

Pažiūrėkite į antrą eilutę (B), kurią parašėte patys. Kaip atrodo ovalas? (Pupelėms, agurkams ir kt.). Žiūrėk - tai gilė, kokia jos forma? (Ovalus). Nupieškime ovalą, kad padarytume gilę. Nubrėžkime linijas iš kairės į dešinę, ant viršaus nubrėžkime mažą uodegėlę. Kaip atrodo apskritimas? (Serbentams). Nuspalvinkite apskritimą taškais. Gausime gražią gilių ir serbentų apvadą.

VI. Introspekcija. Vaikai vertina savo darbą ir bendražygius. Mokytojas siūlo surengti geriausių darbų parodą. Tam atrenkami du vaikai ir jie savo nuožiūra atrenka geriausius darbus.

VII. Pamokos santrauka. Vaikai sugalvoja trumpą pasakojimą apie žingsnis po žingsnio pamokos darbą. Jie atkreipia dėmesį į savo sunkumus ir sėkmę.

Pamoka Nr.6

Tema: „Kaitomis rašyti ovalus ir pagaliukus su kreive viršuje ir apačioje, sujungtų vienas su kitu“

1. Toliau mokykite vaikus rašyti ovalus į brūkšniuotus sąsiuvinius pirmajai klasei, kaitaliojant juos tiesiomis pagaliukais, su kreivėmis viršuje ir apačioje, sujungtais vienas su kitu.

2. Lavinti vizualinį dėmesį ir atmintį dėliojant figūras iš dryžių ir geometrinių formų.

3. Toliau mokykite vaikus spalvinti kraštines figūras tiesiomis ir nuožulniomis linijomis.

1. Rašyti kintamus ovalus ir pagaliukus su užapvalinta viršaus ir apačios, sujungtų vienas su kitu.

2. Fiziniai pratimai.

3. Vaizdinis diktantas.

4. Krašto eskizas.

5. Savianalizė.

6. Pamokos santrauka.

Pamokos eiga

aš. Viena su kita sujungtų ovalų ir lazdelių raidė su apvalinimu viršuje ir apačioje.

Ant lentos pakabinamas pavyzdys.

Pavyzdys.

Mokytoja siūlo atsidaryti sąsiuvinius Nr. 2 (pirmai klasei):

Pažvelkite į pavyzdį savo sąsiuvinyje ir lentoje (A). Šiandien rašysime sudėtingas figūras. Pradedame rašyti nuo taško, esančio viršutinėje darbinės linijos eilutėje, nubrėžiame iki darbinės linijos atstumo vidurio, apvaliname ją į kairę ir toliau brėžiame liniją žemyn iki apatinės darbinės linijos linijos. , sklandžiai suapvalinkite jį į kairę ir, nepakeldami pieštuko, nubrėžkite iki taško ir prijunkite prie pradžios linijų. Rezultatas yra ovalas. Tada dešinėje ovalo pusėje užrašome kabliuką, pradedame nuo viršaus ir nuleidžiame pagaliuką žemyn, apvaliname į dešinę ir gauname antrą kabliuką. Netoliese pradedame rašyti antrąjį ovalą, kaip ir pirmąjį. Atkreipkite dėmesį: viršutinis kabliukas yra prijungtas prie pirmojo ovalo, apatinis - prie antrojo ovalo. Šiek tiek atsitraukiame ir užrašome tokią grupę: ovalas, kabliukas, ovalas. Ir taip iki eilutės pabaigos. Antrą eilutę rašome patys. (Vaikai rašo ir pažymi geriausią figūrų grupę).

II. Fizminutka(žr. 2.3 skyrių).

III.Vaizdinis diktantas(4 priedas).

Lentelė rodoma: - Vaikai, atkreipkite dėmesį, kaip išsidėstę pagaliukai, kiek jų yra, kokios spalvos, kas kairėje, centre, dešinėje. (Stalas nuimamas, vaikai dėlioja, tada patikrina lentelę ir ištaiso klaidas).

IV. Krašto eskizas. Mokytojas paprašo atidaryti išklotus sąsiuvinius (sąsiuvinis Nr. 2): - Pažiūrėkite į antrą eilutę (B). Atlikote užduotį, kurioje ovalai keičiasi su apvaliomis lazdelėmis. Dabar mes nubraižysime ovalų kraštus tiesiomis linijomis iš viršaus į apačią iš kairės į dešinę. (Vaikai atlieka užduotį).

V. Introspekcija. Vaikai raudonu pieštuku taškais pažymi geriausias figūras, su draugais keičiasi sąsiuviniais ir vertina savo darbus.

VI. Pamokos santrauka. Vaikai eilės tvarka pasakoja, kokie darbai buvo atlikti, pažymi, kurios užduotys buvo atliktos geriau.

  • A) studentų veiklos organizavimas pagal mokymo užsiėmimų rūšis
  • Administracija pasilieka teisę keisti tvarkaraštyje nurodytą instruktorių ir keisti grupinių užsiėmimų tvarkaraštį
  • Eksperimento atlikimo algoritmas. Pradiniame eksperimento etape atidaromas čiaupas K (žr
  • Aloy programa. Kareivinėse įrengtos vietos kovos rankoms treniruotėms.

  • Karelijos Respublikos švietimo ministerija

    Karelijos Respublikos valstybinė biudžetinė švietimo įstaiga

    „Specialioji (pataisos) bendrojo lavinimo mokykla – internatas Nr. 21“

    (GBOU RK „Internatas Nr. 21“)

    Pamokos santrauka parengiamojoje „B“ klasėje

    rusų kalba šia tema:

    Sukurta:

    Pradinės mokyklos mokytoja

    Surkova Galina Lvovna.

    Petrozavodskas, 2015 m

    Rusų kalbos pamoka.
    Tema: "Pasvirusios linijos su kreivėmis apačioje ir viršuje."

    Pamokos tikslas: sudaryti sąlygas formuotis
    Pamokos tikslai:
    a) edukacinis:
    - lavinti grafinius įgūdžius rašyti linijas su kreivėmis viršuje ir apačioje;

    Teisingas dėmesys atlikdamas užduotis.

    Mokinių asmeninių savybių, emocinės-valinės sferos (savikontrolės įgūdžių, atkaklumo) koregavimas ir ugdymas
    c) edukacinis:
    - ugdyti vaikų tokias savybes kaip darbštumas, savarankiškumas, tikslumas atliekant užduotis;

    - ugdyti gebėjimą dirbti poromis.

    Formuojami ECU:

    Tema:

    Pristatykite sąvoką "tiesios nuožulnios linijos su kreive apačioje ir viršuje“;

    Mokėti rašyti mažas ir dideles tiesias linijas su kreivėmis apačioje ir viršuje pagal algoritmą.

    Asmeninis:

    Teigiamas požiūris į mokymąsi;

    Domėjimasis rašymo pamokomis;

    Suprasti kitus žmones, parodyti jiems gerumą ir pagarbą;

    Atsakomybės už save ir už savo veiksmus suvokimas.

    Metasubject:

    Reguliavimo BUD:

    Įvertinti darbų atlikimas raidžių elementų kaligrafinio rašymo požiūriu, brėžinio užbaigimas.

    Atsitraukti (kartu su mokytoju) veiksmai, atliekami rašant iš diktanto

    Kognityvinis BUD:

    Analizuoti raidžių elementų pavyzdžiai,paimti palyginimai,Prisiminti elementų pavadinimai.

    Palyginti nauji elementai su jau išmoktais,rasti tarp jų yra panašumų ir skirtumų.Skambinti raidžių elementai,įvykdyti reikiamus judesius juos rašant pagal algoritmą.Apskritimas kontūriniai brėžiniai,dažyti jų raidžių elementai,ratas raidžių elementai pilkos spalvos irrašyti juos patys.

    Komunikacinis:

    bendradarbiaujant teikti reikiamą savitarpio pagalbą, vykdyti tarpusavio kontrolę

    Įranga:
    Sąsiuviniai, atvirutės su raidžių elementais, plastilinas, manų kruopos ant padėklų, pupelės, įvairiaspalvis smėlis, geometrinė dalomoji medžiaga, masažo kamuoliukai, meškerės (žaislai), žuvytės, vandens dubuo, lenta, kreida, kompiuteris, vaizdo fiziniai pratimai, daina „Meškeriotojas mėgėjas“

    Užsiėmimų metu:
    I. Pamokos pradžios organizavimas.
    - Taigi, draugai, dėmesio...
    Juk nuskambėjo varpas.
    Jauskis kaip namie -
    Greitai pradėkime pamoką!

    II.Pataisomoji minutė.

    1. Kvėpavimo pratimai.

    Aš laisvai kvėpuoju per nosį,

    Tyliau – garsiau, kas tik patinka.

    Be kvėpavimo nėra gyvenimo,

    Nekvėpuojant šviesa užgęsta.

    Paukščiai ir gėlės kvėpuoja,

    Jis, aš ir tu kvėpuoji.

    2.Artikuliacinė gimnastika.

    Šypsokis žmonės
    Tada lūpos – pirmyn!
    Ir tai darome šešis kartus.
    Viskas! giriu tave! Tai pradžia!

    3. Pirštų gimnastika.

    II. Pamokos temos nustatymas.
    - Vaikinai, vakar įvykusi pūga paliko snaiges ir sumaišė laiškų elementus, kuriuos ruošiau pamokai.
    - Raskite elementus, kuriuos žinome ir jau parašėme ankstesnėse pamokose.

    Patikrinkime, ar teisingai atlikote užduotį (pabarstykite spalvotu smėliu ant kortelių su pritvirtinta juostele).

    Kokie elementai liko? Atspėk, kaip jie vadinasi. (Vaikai išsako savo spėjimus.)

    III. Darbas su pamokos tema.
    1) Rankos paruošimas rašymui.
    - Pirmą linijos elementą ištieskite išilgai kontūro su kreive apačioje, naudodami rinkinio apskritimus.

    Į kokį objektą panašus šis elementas?

    Ar turite paruoštus kabliukus, kur jie gali būti naudingi?

    Siūlau pasiimti meškeres ir žvejoti! (groja muzika ir vaikai žvejoja meškerėmis).

    Šauniai padirbėta! Žuvis buvo sugauta ir pailsėjusi.

    Pirštų gimnastika.

    Žuvis plaukia vandenyje,

    Žuvims smagu žaisti.

    Žuvis, žuvis, piktadaris,

    Mes norime tave sugauti.

    Žuvis išlenkė nugarą

    Paėmiau duonos trupinį.

    Žuvis vizgina uodegą.

    Žuvis greitai nuplaukė.

    Tada jie savarankiškai apjuosia elementą užrašų knygelėje.

    Mokiniai rašo raidžių elementus naudodami algoritmai:

    1. Padėkite ranką į pradinį tašką, nubrėžkite brūkšnį ir elementą išilgai punktyrinės linijos.

    2. Padėkite rašiklį į pradinį tašką, atsekite brūkšnį ir patys parašykite duotą elementą.

    Pratimai akims.

    Akys mato viską aplinkui
    Aš juos apjuosiu.
    Akys duota viską pamatyti -
    Kur yra langas ir kur yra kinas?
    Nupiešiu su jais ratą,
    Pažiūrėsiu į mane supantį pasaulį.

    3) Antrojo elemento modeliavimas iš plastilino, pupelių klojimas ant elemento.

    Užbaigto elemento atsekimas pirštu.

    Kūno kultūros minutė.
    Video kompiuteryje.

    4) Antrojo elemento nurašymas ant manų kruopų ir sąsiuvinyje.

    Mikro santrauka: Kokį elementą išmokote rašyti?

    (Luizė skaitys, Sasha parodys)

    V. Konsolidavimas.

    Šiandien yra Sasha gimtadienis. Mes visi jį sveikiname. Siūlau pasidaryti tokią dovaną: apjuoskite balionus ir papuoškite juos išstudijuotais raidžių elementais.

    V. Apibendrinant. Atspindys.
    Šios dienos pamoka buvo sėkminga
    Tau tai buvo ne veltui.
    Jūs visi labai sunkiai dirbote.
    Ar patiko, draugai?

    Ką buvo sunku įgyvendinti?

    Su kokiais raidžių elementais pažintį tęsėme šiandien?