Piešimo pamokos darželio parengiamojoje grupėje santrauka. Kosmonautikos diena. Piešimo netradicine technika pamokos santrauka vyresniųjų grupėje Tema "Kelionės į kosmosą" Piešimas kosmonautikos dienai vyresniųjų grupėje

Tema: „Kosmonautikos diena“.

TIKSLAS: atspindėti piešiniuose savo idėjas apie erdvę.

TIKSLAI: išmokyti vaikus piešiniuose atspindėti šventės įspūdį.

Tęskite pažintį su kosmosu.

Ugdyti meninį kūrybiškumą, estetinį suvokimą.

PASIRENGIMAS TIESIOGIAI UGDYMOSIAI VEIKLA:

Prieš pamoką išvėdinu grupės kambarį. Padėjėjas atlieka šlapią valymą. Pastačiau lenteles klasėms eilėmis prieš lentą. Iškarpau erdvės iliustracijas lentoje. Kiekvienam vaikui ruošiu piešimo medžiagą: albumo lapus, akvareles, teptukus, vandens indelius. Į muzikos centrą įdedu iš anksto paruoštą diską.

ANKSTESNIS DARBAS:

Paimkite iliustracijas apie erdvę. Kalbėkitės su vaikais apie kosmosą ir astronautus individualiai ir su grupėmis, sužinokite, ką vaikai apie tai žino. Skaityti vaikams atskirus epizodus iš laikraščių ir žurnalų apie astronautus.

MEDŽIAGA: albumo lapas, akvarelė, teptukas, stiklainis, servetėlės, paveikslėliai-nuotraukos tema "Kosmosas".

TIESIOGIAI UGDYMOSIOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMO METODAI:

(Mokytojas prideda diską su dainos apie astronautus įrašu.)

Pedagogas: Vaikinai, apie ką ši daina?

Vaikai: Apie astronautų skrydžius į kosmosą.

Vaikai: Kosmonautikos diena.

Vaikai : Šią dieną į kosmosą pirmą kartą išskrido vyras – Jurijus Gagarinas.

(Mokytoja rodo pirmojo kosmonauto Jurijaus Gagarino iliustraciją-nuotrauką.)

Auklėtojas : Atspėk mįslę: Ji išskleidė raudoną uodegą,

Nuskrido į žvaigždžių pulką.

Mūsų žmonės tai sukūrė

Tarpplanetinė ... (raketa).

Auklėtojas : Nori žaisti?

ŽAIDIMAS "KOSMONAUTAI"

(Vaikai, susikibę už rankų, vaikšto ratu):

Mūsų laukia greitos raketos

Už vaikščiojimą planetomis

Kurią mes norime -

Mes skrisime į šį!

Tačiau žaidime yra viena paslaptis:

Vėluojantiems nėra vietos!

(Vaikai išsisklaido ir bando užimti savo vietas lankuose. Vienoje raketoje gali sėdėti tik 2 „astronauto“ vaikai.)

Auklėtojas : Kaip manote, kodėl žmogus nusprendė skristi į kosmosą?

(Išklausome 3-4 vaikų nuomones)

Auklėtojas : Kosminėje raketoje

Vadinamas „Rytų“

Jis yra pirmasis planetoje

Man pavyko pakilti į žvaigždes.

Dainuoja dainas apie tai

Pavasario lašai:

Bus kartu amžinai

Gagarinas ir balandis. V. Stepanova: „Jurijus Gagarinas“

Pažiūrėkime į iliustracijas, kuriose vaizduojamos raketos, žvaigždėtas dangus. Argi ne gražu? Pažiūrėkite, kaip atrodo raketos korpusas?

Vaikai: Ant kūgio.

Auklėtojas : Šiandien kalbėjome apie kosmosą ir apie pirmąjį kosmonautą. Kasmet balandžio 12 d. mūsų Tėvynė Rusija švenčia Kosmonautikos dieną ir pagerbia kosmoso didvyrius. Tarptautinė kosminė stotis šiuo metu yra kosmose. Prie jo prisišvartuoja rusų ir amerikiečių laivai. Kosmonautai iš skirtingų šalių dirba kartu erdvėje. Vaikinai, nupieškime, kaip įsivaizduojate erdvę. O iš savo kosminių darbų surengsime parodą.

(Vaikai dirba pagal ramią muziką.)


Oksana Seifert

GCD santrauka piešimui« Kosminis skrydis»

Tikslas: toliau supažindinkite vaikus su švente - Diena Astronautika.

Užduotys:

1. Stiprinti vaikų įgūdžius nupiešti raketąįskrenda į kosmosas.

2. Padidinkite susidomėjimą švente – Diena Astronautika.

3. Lavinti estetinį suvokimą, atmintį, dėmesį, kalbą.

Preliminarus darbas: eilėraščių skaitymas apie kosmosas, mįsles, iliustracijas apie astronautai, planetos, piešimo erdvė netradicinėmis technikomis)

Medžiaga (redaguoti): A4 juodo popieriaus lapai kiekvienam vaikui, guašo dažai, teptukai, indeliai vandens, servetėlės, iliustracijos ant kosmosas ir astronautai, įvairių spalvų lankeliai lauko žaidimams, ratlankiai.

Auklėtojas: Sveiki bičiuliai! Netrukus visa mūsų šalis švęs šventę – Dieną Astronautika! Balandžio 12 d. – šią dieną žmogus pirmą kartą koncertavo skrydis raketa aplink pasaulį! Ir pirmosios vardas kosmonautas – Jurijus Gagarinas... (rodomos iliustracijos apie kosmosas, Pirmas astronautas) Šiandien mes eisime į kosminė kelionė! Tu esi pasiruošęs? (vaikų atsakymai) Ir dabar galite atspėti, ko mes imsimės.

Stebuklas paukštis - raudona uodega.

Įskrido į žvaigždžių pulką.

Atsakymas: raketa.

Mokytojas rodo įvairių raketų iliustracijas ir erdvėlaivių.

Vaikai sėdi iš anksto pastatytoje raketoje, pagamintoje iš minkštų modulių.

Auklėtojas: Atspėk mįslę.

Raketoje sėdi vyras.

Jis drąsiai skrenda į dangų,

Ir ant mūsų jo skafandre

Jis yra iš erdvė atrodo.

Atsakymas: astronautas.

Kosmonautai apsivilkite specialius drabužius – skafandrą. (rodomos iliustracijos) Pažiūrėk, koks jis stiprus!

Apsivilkime skafandrus ir eikime į skrydis! (vaikai užsideda tvarsčius, užmerkia akis klausant muzikos ir įsivaizduoja skrydis.)

Auklėtojas: vaikinai, mes atviri kosmosas, pasakyk ką tu matai? (vaikų atsakymai) Tolimos planetos mums atrodo kaip šviečiančios žvaigždės, pažiūrėkite į planetas, kurias nufotografavo mokslininkai. (rodomos Saulės sistemos planetų iliustracijos) Dabar mes žaisime!

Žaidimas lauke „Mūsų laukia greitos raketos“

Autorius grupė yra dislokuoti raketų lankai. Pagal jų skaičių jų yra keliais mažiau nei žaidžiančių. Vaikai susikimba rankomis ir vaikšto ratu žodžiuose:

Mūsų laukia greitos raketos.

Skrydžiams į planetas.

Kurią tik norime

Ant tokių skriskime!

Tačiau žaidime yra viena paslaptis:

Vėluojantiems nėra vietos!

Po paskutinių žodžių vaikai išsiskirsto ir užima vietas "Raketos"(jei daug vaiku, tai vienoje raketoje galima sėsti dviem ar trims žmonėms) ir imti skirtingus erdvės pozos... Negavusieji vietos raketoje renkasi pačias įdomiausias ir gražiausias pozas. astronautai... Tada visi grįžta į ratą ir žaidimas prasideda iš naujo.

Auklėtojas: Vaikinai, mes žaidėme su jumis, o dabar nupiešime raketą, kuri gamina kosminis skrydis. (rodo būdus piešimo raketa, vaikai piešia)

Auklėtojas: o dabar truputį pailsėsime.

Kūno kultūra-žaidimas „Skafandras astronautas»

Auklėtojas:

- Astronautams reikalingas specialus skafandras – skafandras... Jis apsaugo žmogaus kūną ir leidžia kvėpuoti. Mes taip pat dabar kosmosas o mes dėvime skafandrus.

Ant mano galvos astronautų šalmas(galva pakreipiama ir pasisuka).

Kombinezonas turi būti patogus ir nevaržyti judesių. (kūno posūkiai ir pakrypimai).

Rankos apsaugotos pirštinėmis (rankų sukimas, rankų suspaudimas ir atsegimas).

Batai astronautas ant labai tankaus pado (vaikščiojimas vietoje, šokinėjimas).

Nugaroje už pečių kuprinė su svarbius įrenginius ir oro balionai (pečių pakėlimas ir nuleidimas, įkvėpimas-iškvėpimas)

Vaikai tęsia dažyti.

Auklėtojas: Vaikinai, koks jūs šaunus žmogus, kokias gražias raketas turite! Ir mums laikas grįžti iš erdvė žemei! Užimkite savo vietas raketoje! (vaikai atsisėda ir skambant muzikai grįžta į darželį.)

Ačiū už dėmesį!



















Susijusios publikacijos:

Baigiamosios pamokos vyresniųjų grupėje „Skrydis į kosmosą“ santrauka Tikslas: nustatyti vaikų gramatinius gebėjimus. Ugdymo sričių integravimas: Pažinimas (holistinio pasaulio vaizdo formavimas, plėtra.

Programinės įrangos turinys: pratimas piešti pirštais. Ugdykite erdvinį suvokimą, kūrybinę vaizduotę, stebėjimą.

Tema: „Dažyti audiniai“. Programinės įrangos turinys: pristatyti nauja technologija piešiant batiką. Išmokykite vaikus piešti modelius pagal dizainą.

KVN parengiamosios grupės „Skrydis į kosmosą“ GCD santrauka KVN parengiamosios grupės „Skrydis į kosmosą“ GCD santrauka Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie juos supantį pasaulį: apie kosmosą, saulės planetas.

GCD santrauka, skirta susipažinti su išoriniu pasauliu „Skrydis į kosmosą“ Tiesiogiai edukacinės veiklos santrauka su pristatymu in parengiamoji grupė"Kosminis skrydis". Parengė: auklėtoja.

GCD santrauka apie netradicinį piešimą tema „Kelionė į kosmosą“ vyresniosios ikimokyklinės grupės vaikams

Salova Elena Viktorovna, auklėtoja, MBDOU - darželis Nr. 7, Jekaterinburgas
Apibūdinimas:ši netradicinio piešimo GCD santrauka skirta vyresniųjų ikimokyklinių grupių mokiniams. Bus įdomu pedagogams, mokytojams papildomas išsilavinimas ir tėvai.
Tikslas- sudaryti sąlygas ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus netradicinio piešimo būdu.
Užduotys:
Mokymosi užduotys:

- supažindinti su netradiciniu piešimu - piešimu servetėlėmis;
- įtvirtinti žinias apie kosmosą.
Vystymo užduotys:
- ugdyti gebėjimą dirbti su netradiciniais instrumentais;
- ugdyti vaikų kūrybiškumą.
Edukacinės užduotys:
- ugdyti estetinį požiūrį į Žemės planetą ir kosmosą apskritai;
- ugdyti jautrumą supančio pasaulio grožio suvokimui.
Planuojamas rezultatas:
- mokėti pritaikyti įgytas žinias;
- mokėti atidžiai klausytis ir atsakyti į klausimus;
- mokėti atlikti pavestas užduotis.
Bendros veiklos forma:žaismingas, komunikabilus.
Organizacijos forma: kolektyvinis.
Švietimo sričių integracija:„Meninis ir estetinis tobulėjimas“, „Kognityvinis vystymasis“, „Kalbos raida“, „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“.
Mokomasis-metodinis rinkinys:
Lėšos:

vizualinis - Saulės sistemos iliustracijos, saulės ir žemės vaizdas iš kosmoso;
įranga - magnetinė lenta;
medžiagos ir įrankiai - guašas, popierinės servetėlės, albumų lapai.

Pamokos eiga

Vaikų žinių atnaujinimas

Mokytojas patraukia vaikų dėmesį.
Auklėtojas. Vaikinai, šiandien mes einame su jumis į kelionę! Bet ne paprastame, o kosminiame! Ką turime pasiimti su savimi?
Vaikų atsakymai.
Auklėtojas. gerai! Susikrovėme daiktus, dabar reikia apsirengti. Ką dėvi astronautai?
Vaikų atsakymai.
Auklėtojas. Tai va, reikia apsivilkti skafandrą. Jis mus apsaugos, taip pat duos oro, nes erdvėje oro nėra, o žmogus be jo gyventi negali. Dabar turime sėsti ant dviračio ir skristi. Tiesa? /ne/ Kodėl negalime važiuoti dviračiu į kosmosą?
Vaikų atsakymai.
Auklėtojas.Žinoma, dviratis negali skristi. O į kosmosą patekti galima tik specialiu transportu. kaip tai vadinasi? /raketa/ Mes lipame į raketą! Mūsų kelionė prasideda!

Pirštų gimnastika

1,2,3,4,5 (Vaikai paeiliui sulenkia vienos rankos pirštus, pradedant mažuoju pirštu, padedant kitos rankos smiliumi.)
Skriskime kosmose (Vaikai sukasi šepetėliu, kuris suspaudžiamas į kumštį).
1 - kometa.
2 - planeta.
3 - mėnulio marsaeigis.
4 - žvaigždėlaivis.
5 - žemė (Vaikai paeiliui atlenkia pirštus, pradedant nuo nykščio).
Viso gero draugai! (Vaikai mosuoja rankomis tarsi atsisveikindami).
Tas pats su kita ranka.

Bendravimo veikla

Auklėtojas. Vaikinai, žiūrėk, mes jau skrendame kosmose! O ir mūsų iliuminatorius apdulkėjęs kosminėmis dulkėmis, nušluostykime.
Vaikai rankomis daro sukamuosius judesius. Mokytojas ant lentos padeda Saulės sistemos iliustraciją.

Auklėtojas. Vaikinai, pažiūrėkite, kaip toli mes su jumis nuskridome. Ką mes matome?
Vaikų atsakymai.
Auklėtojas. Teisingai, tai yra saulės sistema. Jos centre yra žvaigždė Saulė, o aplink ją sukasi planetos. O kas žino, kokios planetos yra Saulės sistemoje?
Vaikų atsakymai. Mokytojas apibendrina vaikų atsakymus.
Auklėtojas. Skriskime šiek tiek arčiau savo Saulės?
Mokytojas lentoje padeda Saulės iliustraciją – vaizdą erdvėje.


Auklėtojas. Pažiūrėkite, kokia graži ir įdomi yra Saulė, kai žiūri į ją iš kosmoso! Kaip tai apibūdintumėte?
Vaikų atsakymai.
Auklėtojas. Puiku, bet mes su mumis nuskridome toli nuo Žemės, bijau, kad neužteks degalų, skriskime šiek tiek arčiau Žemės ir pažiūrėkime į ją.
Mokytojas lentoje padeda Žemės iliustraciją – vaizdą iš kosmoso.


Auklėtojas. Vaikinai, tai planeta Žemė! Ar jums patinka ši išvaizda? Kas yra Žemė, kaip ją apibūdintumėte?
Vaikų atsakymai.

Probleminės situacijos kūrimas

Auklėtojas. Mūsų žemė labai graži! Nufotografuokime ją ir parodykime tėvams, ką šiandien matėme! O, kas paėmė fotoaparatą? Ką mes darome? Kaip įamžinti tokį grožį?
Vaikų prielaidos.
Auklėtojas. Teisingai, vaikinai! Galite nupiešti Žemę ir parodyti ją savo tėvams! Puiku, bet pirmiausia šiek tiek paminkysime kojas ir rankas.

Motorinė veikla

Vaikai stovi ratu ir bėga vienas paskui kitą.
Mūsų laukia greitos raketos
Skrydžiams į planetas.
Kurią tik norime
Mes skrisime į šį!
Tačiau žaidime yra viena paslaptis: (Vaikai pritūpia)
Vėluojantiems nėra vietos!
Pakartokite kelis kartus.

Vizualinė veikla

Auklėtojas. Puiku vaikinai! Tik mes vėl turime mažą problemą! Į kelionę pasiėmiau dažus, bet pamiršau teptukus! Bet aš turiu vieną idėją! Dažysime servetėlėmis! Mūsų erdvė yra nepaprasta, o mūsų piešiniai taip pat bus nepaprasti!
Mokytojas paaiškina darbo eigą.
Auklėtojas. Priešais jus – albumo lapas su Žemės kontūrais, paletė ir servetėlės.




Auklėtojas. Paimkite vieną servetėlės ​​gabalėlį ir suglamžykite į gumulą. Panardinkime jį į mėlynus dažus ir atspausdinkime vandenyną, bet svarbiausia ne ištepti, o atspausdinti.


Auklėtojas. Toliau imame kitą servetėlę, ją taip pat susmulkiname, pamirkome į rudus dažus - tai kalnai ir žemė.


Auklėtojas. Toliau žaliais dažais marginame pievas, miškus ir laukus.


Auklėtojas.Žemė paruošta. Dabar nudažysime erdvę purpuriniais dažais.


Auklėtojas. Paskutinis prisilietimas – geltonais dažais nudažyti tolimas žvaigždes ir planetas.

Pamokos apie susipažinimą su išoriniu pasauliu vidurinėje grupėje santrauka, tema: „Kosmonautikos diena darželyje“

Tikslai:

Supažindinti vaikus su Kosmonautikos dienos šventės istorija.
Pateikite pradinę informaciją apie planetas, saulę, mėnulį.
Žodynas: kosmosas, planetos, erdvėlaivis, Jurijus Gagarinas.
Įtvirtinti žinias apie geometrines figūras Oi.
Tobulinkite vizualinius įgūdžius ir gebėjimus.
Lavinti erdvinę vaizduotę, smulkiąją ir bendrąją motoriką.
Ugdykite smalsumą.

Įranga:

Nuotraukos su Jurijaus Gagarino, Belkos ir Strelkos šunų, žvaigždynų, Mėnulio portretais.
Balionas.
Geometrinių formų rinkinys, iš šių formų sudarytas raketos raštas.
Popieriaus lakštai su pieštais ateiviais ir raketomis iš geometrinių formų, pieštukai.
Žvaigždynų brėžiniai.
Kartonas su iškirptu apskritimu, geltoni ir oranžiniai dažai, kempinės, dažymo įranga.

Pamokos eiga:

Nuo seniausių laikų žmonės žiūrėjo į dangų ir galvojo, kaip pakilti virš debesų ir sužinoti, kas ten yra. Prireikė daug laiko, kol žmonės išmoko sukurti malonų aparatą. Ir pirmieji į juos skrido ne žmonės, o gyvūnai: žiurkės, o paskui šunys. Pažvelkite į šį paveikslėlį. (Rodyti). Ant jo galite pamatyti pirmuosius šunis. Kuris skrido į kosmosą ir grįžo atgal. Jų vardai yra Belka ir Strelka. Ir tik po to, kai kiti šunys sėkmingai išskrido į kosmosą, pirmasis žmogus iškeliavo ten.
Prieš daugelį metų tą pačią dieną į kosmosą išskrido kosmonautas Jurijus Gagarinas. (Jurijaus Gagarino portreto demonstravimas).

Kosminėje raketoje
Vadinamas „Rytų“
Jis yra pirmasis planetoje
Man pavyko pakilti į žvaigždes.

Nuo tada šią dieną kasmet švenčiame Kosmonautikos dieną – astronautų ir visų, kurie jiems padeda sėkmingai išskristi į kosmosą, šventę.

Šiandien taip pat vaidinsime astronautus: leisimės į skrydį erdvėlaiviu, padėsime ateiviams, stebėsime žvaigždynus.

Jurijus Gagarinas į kosmosą skrido raketa. Kaip pavyzdį naudodamas rutulį, parodysiu, kaip skrenda raketa.

Mokytojas pripučia balioną ir pirštais išspaudžia skylę. Tada jis atlenkia pirštus ir kamuolys staiga sprogs aukštyn.

Mūsų balionas skrido kaip raketa – judėjo į priekį tol, kol jame buvo oro. Ir raketoje yra ne oras, o kuras.

Dabar statykime raketas iš geometrinių figūrų.

Didaktinis žaidimas „Pastatyk raketą“

Vaikams siūlomas pavyzdys ir geometrinių figūrų rinkinys. Iš kurių reikia sulankstyti raketą.

Dinaminė pauzė „Astronautai nusileidžia planetose“

Ant grindų išdėlioti įvairaus dydžio ir dydžio lankeliai. Vaikai suskirstomi į dvi komandas „Rytai“ ir „Žaibas“ ir atlieka komandas:
Erdvėlaivio „Vostok“ įgulos nariai rikiuojasi vienas po kito.
Erdvėlaivio „Žaibas“ įgulos nariai stovi ratu.
Erdvėlaivio „Vostok“ įgula nusileido ant didelės geltonos planetos.
Erdvėlaivio „Žaibas“ įgula nusileido ant dviejų mažų mėlynų planetų.

Astronautai ir mokslininkai išsiaiškino, kad planetose, kurios sukasi aplink mūsų Saulę, gyvybės nėra: vienose per šalta, kitose per karšta. Šiose planetose niekas negyvena.

Tik mūsų planeta Žemė
Viskas tinkama gyventi.
Juk Žemė yra sodo planeta
Ši erdvė šalta.
Tik čia miškai triukšmauja
Migruojantys paukščiai spragsėja.
Rūpinkitės savo planeta -
Juk kito, panašaus, nėra!

Bet gal kur nors toli, toli, šalia kitos žvaigždės. Tolimose planetose yra gyvų būtybių. „Ateiviais“ vadiname tuos, kurie gyvena kitose, kitose planetose. Šiuo metu ateiviams reikia mūsų pagalbos: turime padėti jiems surasti savo erdvėlaivius.

Didaktinis žaidimas „Sėklos ateiviai erdvėlaiviuose“

Pažvelkite į lapą ir atsakykite man, vaikai:
Kas kuria raketa skraido?

Ant popieriaus lapo ateiviai piešiami iš geometrinių figūrų ir raketų tų pačių figūrų pavidalu. Būtina linija sujungti raketos ir ateivio atvaizdus, ​​susidedančius iš tų pačių geometrinių formų.

Virš Žemės vėlų vakarą,
Tiesiog ištiesk ranką
Jūs pateksite į žvaigždes:
Atrodo, kad jie yra šalia.
Galite paimti Povo plunksną,
Palieskite laikrodžio rodykles,
Jodinėti delfinu
Sūpynės ant svarstyklių.
Virš Žemės vėlų vakarą,
Jei pažvelgsite į dangų
Pamatysite kaip kekes,
Ten kabo žvaigždynai.

Didaktinis žaidimas „Pavadink žvaigždynus“

Vaikinai, astronomai – mokslininkai, stebintys ir tyrinėjantys žvaigždes, atrado naujus žvaigždynus danguje ir prašo mūsų padėti sugalvoti pavadinimus.
Sulenkite rankas į vamzdelį vieną po kitos, tarsi žiūrėtumėte pro teleskopą, ir atidžiai pažiūrėkite į šį žvaigždyną. Kaip tu gali tai pavadinti?

Mažas namas
Paukštis
Skėtis
Gėlė

Kai žiūrime į dangų naktį, ką matome? (Rodyti paveikslėlius. Vaikų atsakymai). Žvaigždės ir mėnulis.
Mėnulis yra mūsų planetos Žemės palydovas.

Tik saulė eina miegoti
Mėnulis nesėdi vietoje.
Naktį vaikšto dangumi
Neryškiai apšviečia žemę.

Dabar mūsų raketa skris į Mėnulį. Ten nupiešime mėnulio portretą. Bet pirmiausia paruošime pirštus.

Pirštų gimnastika

"Saulė"
(Du delnai sukryžiuoti vienas su kitu, pirštai išskleisti)

"Raketa"
(Delnai sujungti rodomuoju, viduriniu ir bevardžiu pirštais, apatinės delnų dalys išskleistos, riešai ant stalo)

"Lunokhod"
(Pirštais palieskite stalo paviršių, apeidami visus nelygumus, į šonus, kaip „voras“)

Tapyba su kempine "Mėnulis"

Vaikai kviečiami ant juodo popieriaus lapo padėti kartono lakštą su iškirptu apskritimu ir kempinėle (ne ištepti, o paspausti) tepti apskritimą dažais. Tada atsargiai nuimkite kartoną ir pirštais nupieškite apskritimus-kraterius.

Ir mes gyvename su jumis planetoje... Žemėje.

Mes siekiame stebuklų
Tačiau nėra nieko nuostabesnio
Nei skristi ir grįžti
Po tavo namo stogu!

Apie viską pasaulyje:

1930 m. JAV buvo išleistas filmas „The Rogue Song“ apie merginos pagrobimą Kaukazo kalnuose. Aktoriai Stanas Laurelas, Lawrence'as Tibbettas ir Oliveris Hardy šiame filme vaidino vietinius sukčius. Keista, bet šie aktoriai yra labai panašūs į herojus ...

Sekcijos medžiagos

Pamokos jaunesnei grupei:

Užsiėmimai vidurinei grupei.

GCD santrauka vyresnioji grupė apie piešimą tema

– Ką astronautas pamatė iš raketos?

Tikslas: Socialinės raidos situacijos sukūrimas, skatinant vaizduoti fantastines istorijas.

Medžiaga: balti A4 popieriaus lapai, guašas, įvairių dydžių teptukai, servetėlės, pristatymas

Preliminarus darbas: pokalbis „Atostogos – balandžio 12 d.“ (Jurijus Gagarinas, pirmieji gyvūnai kosmose, Saulės sistema, planetos)

Insultas:

Laiko organizavimas

Vaikinai, gavome žinutę iš kosmoso, kurioje mūsų prašoma pagalbos. Norite sužinoti, kam ir kodėl reikia pagalbos? Atspėk mįslę

Skrybėlėje su apvaliu krašteliu

Ir kelnėse iki kelių

Užsiėmęs įvairiais dalykais

Tiesiog mokytis jam per tingu

Kas jis toks, greitai atspėkite

Koks jo vardas? (Nežinau)

Pagrindinė dalis

Jis nuskrido į Mėnulį ir iki šiol negrįžo. Ar išsigąstate, jei atsiduriate vienas nepažįstamose vietose?

Ar norite padėti Dunno grįžti į žemę? Kaip tai galima padaryti?

Ką galite nuskristi į mėnulį?

Kur galime rasti raketą?

Bet nežinant apie Saulės sistemos sandarą, jie mūsų neišsiųs į kosmosą? Ar galite man padėti tai išsiaiškinti?

Kas pavaizduota paveikslėlyje? (saulės sistema)

Kas yra saulės sistemos centre? (saulė)

Kiek planetų skrieja aplink saulę? (devyni)

Klausykite eilėraščio ir prisiminkite planetų pavadinimus

Visos planetos tvarkingai

Bet kuris iš mūsų paskambins:

Pirmasis – Merkurijus

Antroji - Venera

Trečioji Žemė

Ketvirtasis Marsas

Penktasis-Jupiteris

Šeštasis-Saturnas

Septintasis-Uranas

Už jo – Neptūnas

Jis aštuntas iš eilės

O po jo tik vėliau

Ir devintoji planeta

Vadinamas Plutonu

Taigi mes prisiminėme visas planetas

Kaip vadinasi planeta, kuri yra už žemės? (Marsas)

Kaip galima pavadinti šios planetos gyventojus? (ateivis, ateivis, marsietis)

Ačiū, kad padėjote man prisiminti saulės sistemą. Dabar tikrai būsime išsiųsti į kosmosą

Tu esi pasiruošęs? Pasiruošė

Fizminutka

Lipkite į raketą (žygiuokite vietoje)

Ir mes atsisveikiname su Žeme. (Dešinė ranka aukštyn, mojuoja)

Šios atviros erdvės mus šaukia (abi rankos į priekį, sujunkite delnus)

Skriskime į kosmosą su rodykle. (Išskleiskite rankas į šonus)

Raketa skrieja tiesiai į dangų! (Rankos ištiestos virš galvos, pirštai sujungti (raketa)

Žvaigždės nušviečia kelią. (Pasveikinkite pirštais)

Galbūt kur nors ant Saturno (plojo rankomis)

Kažkas mus pasitinka.

Išeisime į kosmosą (žygiuojame vietoje)

Tik nepamirškite skafandro!

Kaip tu nori patekti į Žemę! (Atsisėskite)

Visi Atgal! Keliaujant atgal! (Rankos ištiestos virš galvos, pirštai sujungti (raketa)

Taigi Dunno kartu su mumis nusileido ant žemės

Kodėl Dunno liūdna?

Ji norėjo parodyti savo draugams, ką matė erdvėje, bet nemoka piešti

Atsiprašome, ar galime padėti Dunno?

Nikita, ką turėčiau nupiešti? (Kas buvo matoma kosmose iš raketos)

Praktinis darbas

Vaikinai, pirma, ką, jūsų nuomone, reikėtų nupiešti? (pagrindas, erdvė)

Kokia spalva dažysime erdvę? (mėlyna, violetinė)

Kol mūsų popierius džiūsta, mes ilsimės (fizinė minutė akims)

Ką dabar piešime? (kas matėsi iš kosmoso)

Rezultatas

Dunno džiaugiasi ir dėkoja už pagalbą, jis jau pasakoja savo draugams apie savo kelionę ir taip pat parodys jūsų piešinius. „Dunno“ kiekvienam iš jūsų skiria po žvaigždutę už jūsų pagalbą

Balandis, 2 savaitė Leksikos tema „Erdvė“. Garsas [eh]. Laiškas Ee

Korekcinio ugdymo tikslai. Idėjų apie kosmosą formavimas, žmonių atliekami kosmoso tyrinėjimai, astronautų darbas. Plėsti supratimą apie suaugusiųjų darbo svarbą. Žodyno plėtimas, tobulinimas ir aktyvinimas tema „Kosmosas“ (kosmosas, astronautas, laivas, raketa, stotis, iliuminatorius, palydovas, skrydis, planeta, žvaigždė, orbita; pirma, erdvė, orbita; meistras, skrisk, paleidimas). Skaitymo įgūdžių tobulinimas.

Koregavimo ir ugdymo tikslai. Verbalinio bendravimo įgūdžių, nuoseklios kalbos, vizualinio suvokimo ir dėmesio, mąstymo, kūrybinės vaizduotės, bendrosios, smulkiosios ir artikuliacinės motorikos, kalbos derinimo su judesiu ugdymas.

Koregavimo ir auklėjimo tikslai. Bendradarbiavimo, bendravimo, savarankiškumo, iniciatyvumo įgūdžių formavimas.

Įranga. Magnetinė lenta, dalykiniai paveikslėliai tema "Kosmosas", V. M. Karatay paveikslas "Kosminės stoties statyba" (1 Visi darbai gerai. Vaikai apie profesijas, - SPb., VAIKYSTĖ-SPAUDA, 2005.), sąsiuvinis Nr. 1 pagal vaikų skaičių, indą su pieštukais, plokščius žvaigždžių atvaizdus su užrašytais žodžiais ir raketas, mažus daiktų paveikslėlius su garsu [p] pavadinimuose, kamuoliuką.

Preliminarus darbas. Paveikslėlių svarstymas bet kurioje vaikų enciklopedijoje arba skaidrės su žvaigždėto dangaus, Mėnulio, Paukščių Tako, kai kurių žvaigždynų vaizdais, pokalbis tema „Kosmosas“ kalbos raidos pamokoje. Žaidimo „Kosmonautai“ vykdymas vaidmenų žaidimų centre. Mokytis raketos pratimo. Žodžiui žvaigždė giminingų žodžių formavimas individualiose pamokose su logopedu.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas. [Žodžių skiemeninės analizės įgūdžių ugdymas. Pamokos temos paskelbimas.]

Logopedė pakviečia vaikus į kabinetą, pasisveikina ir kviečia ruoštis pamokai. Ant stalo priešais kiekvieną vaiką yra paveikslėlis.

Logopedas. Atsistokite šalia kėdžių, pažiūrėkite į savo nuotraukas. Tas, kuris pavadins savo paveikslą ir suskirstys jo pavadinimą į skiemenis, atsisės.

1. r eben apie.Ra-ke-ta. Šiame žodyje yra trys skiemenys.

2-as vaikas. Palydovas. Šiame žodyje yra du skiemenys.

3 vaikas. Astronautas. Šiame žodyje yra trys skiemenys.

4 vaikas. Mėnulis. Šiame žodyje yra du skiemenys.

Logopedas. Šauniai padirbėta! Pirmąją užduotį atlikote greitai ir teisingai.

1. Paveikslo „Kosminės stoties statyba“ svarstymas ir pokalbis apie tai. [Žodyno temos „Erdvė“ plėtimas, patikslinimas ir aktyvinimas. Dialoginės kalbos raida.]

Logopedas padeda paveikslėlį ant magnetinės lentos ir atkreipia į jį vaikų dėmesį.

Logopedas. Pažiūrėkite į paveikslą „Kosminės stoties statyba“. Ką ir ką jame matote?

Vaikai. Matome kosminę stotį ir astronautus.

Logopedas. Teisingai. Tai tikrai kosminė stotis. Jis vadinamas orbitiniu, nes yra Žemės orbitoje ir juda aplink Žemę milžinišku greičiu. Kosmonautai paliko orbitinę stotį į atvirą kosmosą ir renka naują įrangą. Jiems to reikia kosmoso tyrinėjimams. Ką dar matote kosmose?

Vaikai. Matome Žemę, Mėnulį ir daugybę žvaigždžių.

Logopedas. Ką galite pasakyti apie Žemę? Kuri Žemė?

Vaikai. Mėlyna, tolimas, gražus.

Logopedas. O kas yra mėnulis?

Vaikai. Mažas, šaltas, apvalus.

Logopedas. Kokias žvaigždes matai?

Vaikai. Didelis, blizgus, ryškus.

Logopedas. Kaip manote, ką turi astronautai?

Vaikai. Sunku, įdomu, svarbu, pavojinga.

Logopedas. Teisingai. Astronautai iš tiesų atlieka labai svarbų darbą. Šio darbo dėka Žemėje vystosi mokslas ir technologijos.

Logopedas pašalina paveikslėlį.

3. Mįslių spėjimas. [Nuoseklios kalbos, mąstymo ugdymas.]

Logopedas. Dabar pamėgink atspėti mano mįsles. Kuri stotis greitesnė už bet kurį traukinį?

Vaikai. Orbitinė.

Logopedas. Kodėl taip nusprendėte?

Vaikai. Ji turi labai didelį greitį.

Logopedas.

Dega anglys -

Jūs negalite to gauti su samteliu.

Galite juos pamatyti naktį

Ir nematyti per dieną.

Kas tai?

Vaikai. Tai yra žvaigždės.

Logopedas. Kaip tu atspėjai?

Vaikai. Žvaigždės dega ryškiai, bet dieną jų nesimato.

Logopedas. Koks tu protingas! Šauniai padirbėta!

4. Darbas sąsiuvinyje Nr.1. (Smulkiosios motorikos ugdymas. Rašymo sutrikimų prevencija.)

Logopedė vaikams išdalina sąsiuvinius, ant stalo padeda indą su pieštukais.

Logopedas. Pažvelkite į puslapį kairėje. Ką tu matai?

Vaikai. Tai raketa ir palydovas.

Logopedas. Paimkite bet kokį spalvotą pieštuką. Nubrėžkite raketą išilgai kontūro ir nuspalvinkite ją.

Vaikai atlieka užduotį. Logopedas įvertina jų darbą, tada išima sąsiuvinius ir pieštukus.

5. Mobili mankšta „Raketa“. [Kalbos derinimas su judesiu. Kūrybinės vaizduotės ugdymas.]

Logopedas pakviečia vaikus išeiti ant kilimo ir pasiūlo atlikti pažįstamą pratimą.

Ir dabar mes su jumis, vaikai,

Žygiavimas ratu.

Išskrendame raketa.

Atsistokite ant kojų pirštų

Pakilkite ant kojų pirštų, patraukite rankas

aukštyn, juos uždarant.

Ir tada nuleiskite rankas.

Jie nuleido rankas.

Vienas, du, ištiesk ranką.

Vėl pasitempęs.

Štai raketa skrenda aukštyn!

Jie bėga ratu ant kojų pirštų.

V. Volina

6. Pratimas "Kas tai?" [Temos „Profesijos“ žodyno patikslinimas.]

Logopedas paima kamuolį.

Logopedas. Dabar noriu sužinoti, ar gerai žinote, ką veikia įvairių profesijų atstovai. Aš pasakysiu, ką žmogus veikia, o jūs įvardinsite jo profesiją. Mokyti vaikus.

1 vaikas. Mokytojas.

Logopedas. Gydo žmones.

2-as vaikas. Daktaras.

Logopedas. Vairuoja traukinį.

3 vaikas. Vairuotojas.

Logopedas. Tyrinėja kosmosą.

4 vaikas. Astronautas.

Logopedas. Šauniai padirbėta! Jūs susidorojote su šia mano užduotimi.

7. Žaidimas su kamuoliu „Žodžių šeima“. [Gramatinės kalbos struktūros tobulinimas (vienašaknių žodžių formavimas).]

Logopedas. Žaiskime kamuoliu ir suformuokime vienos šeimos žodžius į žodį žvaigždė. Sėdi ant kilimo. Ritkime kamuolį vienas kitam. Kaip galima meiliai vadinti žvaigždę?

1 vaikas. Žvaigždutė.

Logopedas. Jei danguje daug žvaigždžių, kas tai?

2-as vaikas. Žvaigždėta.

Logopedas. Kaip galima pavadinti laivą, kuris skrenda į žvaigždes?

3 vaikas. Žvaigždžių laivas.

Logopedas. Kaip pasakose vadinamas burtininkas, kuris nulemia ateitį pagal žvaigždes?

4 vaikas. Astrologas.

Logopedas. Nuostabus! Tu padarei mane laimingą.

8. Žaidimas „Kas skris raketoje“. [Garso [p] tarimo automatizavimas žaidimo veikloje.]

Logopedas nuima kamuoliuką ir ant kilimo padeda plokščius raketos vaizdus su iškirptais iliuminatoriais ir žvaigždėmis, o ant kilimo išbarsto smulkius objektų paveikslėlius.

Logopedas. Siųskime į kosmosą pasakų herojus. Pataisykite paveikslėlį lange ir pasakykite, kas skris raketa į Marsą ir Venerą. Stebėkite garso tarimą [p].

1-asis Rebenokas.Čeburaška skris į Marsą ir Venerą.

2 vaikas.Buratino kartu su Čeburaška skris į Marsą ir Venerą.

3 vaikas. Čeburaška ir Buratino Raudonkepuraitę pasiims su savimi į Marsą ir Venerą.

4 vaikas. Kartu su Čeburaška, Buratino ir Raudonkepuraite Kalėdų Senelis skris į Marsą ir Venerą.

Logopedas. Šauniai padirbėta. Raketa nukeliavo į Marsą ir Venerą.

9. Žodžių skaitymas perduotomis raidėmis. [Skaitymo įgūdžių tobulinimas.]

Logopedas pašalina raketos vaizdą.

Logopedas. Paimkite vieną žvaigždutę nuo kilimo ir perskaitykite ant jų užrašytus žodžius.

1 vaikas. Erdvė.

2-as vaikas. Palydovas.

3. Rebenok. Kosmonautas.

4-oji rebenok.Kosmonautai.

Logopedas. Šauniai padirbėta! Puikiai skaitote!

10. Pamokos pabaiga. [Vaikų darbo vertinimas.] Logopedas prašo vaikų prisiminti, ką jie darė, išvardija žaidimus ir užduotis, tada įvertina kiekvieno vaiko darbą.